O klubu

Chicago Bulls je basketbalový tým hrající severoamerickou ligu National Basketball Association. Patří do Centrální divize Východní konference NBA. Byl založen roku 1966.

Největší úspěchy tohoto klubu jsou spojeny se jménem Michaela Jordana - jednoho z nejlepších basketbalistů 20. století (podle mnohých odborníků dokonce vůbec nejlepšího).

Tým byl založen Jerry Reinsdorfem, který je zároveň jeho současným vlastníkem. Manažerem je Gar Forman.

Mezi nejvýznamnější hráče týmu patřili Michael Jordan nebo Scottie Pippen, kteří jsou držiteli zlaté olympijské medaile za tým USA, kterému se přezdívá Dream Team.

Své domácí zápasy hraje Chicago Bulls na stadionu  United Center, který má kapacitu až 23 000 míst.

Jak hráči současní, tak bývalí drží v NBA řadu prvenství a titulů. Nejvíce rekordů v rámci NBA drží Michael Jordan.

Michael Jordan

Michael Jordan je bývalý americký profesionální basketbalista. Je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Narodil se 17.2. 1963 v Brooklynu, v USA. V NBA hrál za tým Chicago Bulls, kterému výrazně pomohl k zisku poháru pro vítěze NBA. Svůj tým dovedl celkem šestkrát do finále a po každé byl zvolen MVP (the most valuable player = nejužitečnější hráč). V současnosti je vlastníkem týmu Charlotte Hornets a spolumajitelem týmu Washington Wizards.

Scottie Pippen

Scottie Pippen je bývalý americký profesionální basketbalista. Narodil se 25.9. 1965. Je známý pod přezdívkou " hvězda číslo 2". Hrál po boku Michaela Jordana. Za svou basketbalovou kariéru vystřídal celkem tři týmy a to Chicago Bulls, Houston Rockets a Portland Trail Blazers. Svou kariéru zakončil opět ve svém mateřském klubu Bulls.