Historie klubu

Tým byl založen Jerry Reinsdorfem, který je zároveň jeho současným vlastníkem v roce 1966.

První draft do týmu Chicago Bulls proběhl dne 11.5. 1966, tým draftoval desátého hráče Dave Schellhase.

Rise and shine

Tým nechal vyvěsit dresy na počest čtyř nejlepších hráčů a jednoho trenéra. Jejich jména zde nevisí bezdůvodně. Všichni se podíleli na zisku minimálně jedné trofeje pro vítěze NBA. Jde o hráče Jerry Sloan, Bob Love, Michael Jordan a Scottie Pippen. Trenérem byl Phil Jackson, který patří mezi trenérské legendy. Někoho na první pohled upoutá pohled na leštěné dřevo a památné dresy hráčů. Tato fantastická čtveřice hráčů je známá v celé zámořské soutěži. Podobně můžeme vidět vyřazování dresů například v NHL.

Unexpected Treasure

Mezi lety 1980 - 1981 se rozhodl Michael Jordan na čas zkusit angažmá v jiném týmu. Po jeho odchodu se týmu nedařilo. Byl dokonce sedm sezón bez účasti v play-off. Z tohoto pomyslného černého stínu je vytáhl mladý a nadějný hráč Artis Gilmore. Byl Bulls velmi oddaný, neboť v jeho dresu odehrál 670 zápasů bez přerušení. Mluvilo se o něm jako o zázraku z Madisonu.

In the end, Bulls a perfect fit for Rodman

Není složité pochopit, proč Bulls nechtěli Dennise Rodmana. Měl osobitý styl a jako první známý Američan se setkal s představitelem severokorejského režimu Kim Čong- unem. Nakonec si k týmu našel cestu. Hrál za Chicago v době jeho největší slávy a spolu s Jordanem a Pippenem byli označováni jako magické trio. Roku 2011 byl uveden do Síně slávy NBA.

NBA Hall of Fame

Hned sedm hráčů z týmu Chicago Bulls se dostalo do Síně slávy. Byli to hráči: Phil Jackson (7.9. 2007), Michael Jordan (11.9. 2009), Scottie Pippen (13.8. 2010), Dennis Rodman (12.8. 2011), Artis Gilmore (12.8. 2011), Tex Winter (12.8. 2011) a Chet Walker (7.9. 2012).